Українськими і словацькими партнерами проекту CLIMADAM 8 квітня 2022 року проведено онлайн-зустріч із фахівцями, які працюють у сфері транспортного моделювання і програмування

Метою цієї зустрічі стала необхідність визначення основних вимог, якісних та кількісних показників, уточнення деталей майбутньої Транспортної моделі міста Ужгород та околиць. Адже ця Транспортна модель повинна стати ефективним інструментом транспортного аналізу та планування розвитку транспортної інфраструктури.
Словацькі партнери поділились досвідом Кошицького краю у формуванні основних розділів та етапів розроблення транспортної моделі у своєму регіоні. Однак, слушно зауважили, що сьогодні економічна і соціальна галузь України, перебуваючи в стані війни функціонує зовсім в інших реаліях, ніж це було у мирний час. Зокрема, відбулась міграція населення зі Сходу держави на територію прикордонних областей, у тому числі і у Закарпатську область, де кількість мешканців на сьогодні збільшилась на понад 30 відсотків. Це у свою чергу у кілька разів збільшило потреби у перевезенні людей громадським транспортом, необхідності планування руху громадського транспорту та створення нових, найоптимальніших маршрутів руху.
Під час зустрічі учасники обговорили питання можливих варіантів проведення збору та обробки даних (оцінка якості обслуговування міським пасажирським транспортом, аналіз демографічних та соціально-економічних даних, пасажиропотоки на маршрутах міського пасажирського транспорту та ін.), необхідних для розроблення Транспортної моделі.
Підсумовуючи зустріч начальник управління містобудування і архітектури Закарпатської облдержадміністрації Микола Пігуляк, одного із партнерів проєкту, ще раз наголосив на актуальності та нагальній необхідності, з огляду на існуючі обставини, створення інструменту для транспортного моделювання на макрорівні. Саме таким інструментом може стати модель сталого транспорту для м. Ужгорода та околиць з використанням досвіду Кошицького регіону.
Таким чином, першочерговим завданням на найближчий час для Інституту розвитку Карпатського регіону є оперативна підготовка технічного завдання на розроблення проєкту та подальшого його впровадження.
Участь у онлайн зустрічі взяли: представники Агенції регіонального розвитку Кошице (Словацька Республіка), Інституту розвитку Карпатського регіону, управління містобудування і архітектури Закарпатської облдержадміністрації, ТОВ «Про мобільність», працівники кафедри міського будівництва КНУБА.