Підтримка активної громадянської позиції та підвищення компетентності молоді в контексті її участі та залучення до суспільного життя, в тому числі через сприяння підприємництву та волонтерству – один із пріоритетів діяльності Польсько-Української Ради обміну молоді у 2022 році.

В рамках проєкту «Волонтерство як інструмент формування соціальної відповідальності», що реалізується в рамках програми Польсько-Української Ради обміну молоддю з 2 по 11 липня цього року дівчата і хлопці із Закарпатської області відвідали Польщу, побували у Любліні і Варшаві під керівництвом Федорянич Тетяни та інших.

Під час перебування у Любліні молодь провела презентацію своїх шкіл, вузів, міст, регіонів з акцентом на заходи, які проводяться в рамках волонтерства, відбулась зустріч з керівництвом Асоціації підтримки польської думки та представниками волонтерських організацій. В рамках проєкту студенти змогли вивчити історію волонтерства в Європі, мали цікаві дискусії про роль волонтерства в саморозвитку.

В рамках програми перебування молоді у Любліні відбулись майстер-класи під керівництвом фахівців університету Кардинала Вишинського, майстер-класи з волонтерства під час пандемії, майстер-класи на тему «Чому варто бути волонтером». Цікавим для молоді стало проведення воркшопу на тему «Волонтерство як інструмент саморозвитку» та спільна практична робота у групах над виданням «Посібник порад волонтера в умовах пандемії. . . і не тільки».

В той же час, участь молоді у різних заходах та майстер-класах дала можливість віднайти відповідь на запитання: чому варто бути волонтером? - Для того, щоб наслідувати ідею працювати на благо інших. Адже коли ми допомагаємо ближньому, то його радість і вдячність є найвищою нагородою для нас.
Без сумніву, молодим людям Польщі і України було цікавим жити і працювати разом, пізнати досвід один одного у волонтерській справі, зміцнити зв’язки через інституційну та індивідуальну співпрацю. Завдяки цьому зміцнився й позитивний імідж польсько-українських відносин.

Отримавши позитивний досвід у Польщі для молоді стало зрозуміло, що волонтерство – це інвестиція свого часу, зусиль та таланту у вирішення суспільних проблем. Кожен вкладає у те майбутнє, яке хоче бачити. До прикладу, якщо когось турбує питання клімату, то можна волонтерити в еко-напрямку; якщо небайдужа доля самотніх людей похилого віку чи людей з інвалідністю, то можна стати волонтером організації чи благодійного фонду, які їм допомагають. Загалом, важливо шукати те волонтерство, яке імпонує особисто людині і яке є для неї, як кажуть «для душі».