8 квітня 2023 року, у с. Кам’яниця Ужгородського району, на березі р. Уж проведено еко-освітній тренінг для школярів, студентів та викладачів

8 квітня 2023 року, у с. Кам’яниця, відбувся еко-освітній тренінг і екологічна акція для школярів, студентів та викладачів з проведенням польових робіт і досліджень на річці Уж. В рамках проєкту HUSKROUA/l901/6.1/0075 «Навколишнє середовище для майбутнього через наукову освіту» (EFFUSE), який реалізується спільно з Університетом Павла Йожефа Шафарика (Кошице, Словаччина) та Ужгородським національним університетом експерти та науковці провели відбір проб води з річки Уж. Метою даного заходу було залучення учнівської та студентської молоді до дослідження водних ресурсів у басейні річки Уж, привернення їхньої уваги до екологічних проблем сьогодення, встановлення рівня забруднення річки та виявлення видів-біоіндикаторів на прикордонній зі Словаччиною ділянці.

Польовий тренінг відбувся за участі учнів ліцею «ТеоБенд», студентів Ужгородського національного університету, учнів Ужгородської спеціальної школи І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради та експертів проєкту. Учнів та студентів, викладачів ознайомили з метою проєкту, основними завданнями та заходами, які проводяться в рамках транскордонної співпраці із словацькими партнерами.

Учасників ознайомлено із особливостями «життя» річки, показниками, що вказують на рівень забруднення, необхідністю збереження довкілля загалом і водних ресурсів зокрема.

Для проведення досліджень було використано автономну станцію для збору даних LabQuest 3 (https://www.vernier.com/product/labquest-3/), а також датчик температури та датчик виміру концентрації нітратів. За даними дослідження температура води становила 5,5 0С, рівень нітратів - 1-2 мг/л, при цьому у питній водопровідній воді гранично-допустима концентрація для нітратів становить 50 мг/л. Подальший аналіз проб буде проведено в лабораторії «Моніторингу водних та наземних екосистем» біологічного факультету УжНУ.