Семінар "Зміна клімату та пом’якшення її впливу на прикладі м. Ужгород"

3 листопада 2021 року в Управлінні містобудування та архітектури Закарпатської ОДА відбулася зустріч із студентами 4 курсу інженерно-технічного факультету кафедри міського будівництва та господарства. Зустріч була присвячена питанням обізнаності громадян щодо кліматичних змін та пом’якшення їх впливу на прикладі м. Ужгород.
Студенти виступили з доповідями по тематичних напрямах, а саме:
- вплив міста на кліматичні зміни;
- проблеми та шляхи формування умов для екологічно безпечного та кліматично дружнього міста;
- моніторинг та формування транспортної системи міста з метою зменшення викидів СО2.
Головною темою зустрічі стало всебічне обговорення наслідків зміни клімату в м. Ужгород. Відкрив зустріч начальник управління містобудування та архітектури Микола Пігуляк. Виступили з презентаціями: Василь Бистряник, Михайло Дебель.
Після завершення доповідей та дискусій учасники зустрічі визначили, що:
- необхідно посилити просвітницьку та навчальну діяльність для підвищення рівня обізнаності громадськості щодо причин та наслідків зміни клімату, пом’якшення кліматичних змін;
- для забезпечення сталого розвитку міст необхідно впроваджувати низьковуглецеву модель розвитку міста, яка передбачає зниження до нуля викидів парникових газів за рахунок скорочення їх кількості;
- потрібно організувати транспортну мережу міста так, щоб зручним і привабливим для мешканців міста;
- є готовність жителів м. Ужгород до сортування побутових відходів, але воно наразі недоцільне із-за відсутності можливостей їх переробки чи утилізації.