Стартова зустріч партнерів проекту EFFUSE

12 жовтня 2021 року відбулася перша робоча зустріч учасників проекту Навколишнє середовище для майбутнього через наукову освіту (EFFUSE), що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» ЄІС 2014-2020.
Проєкт представляє спільну словацько-українську еколого-освітню кампанію, яка спрямована на висвітлення стану навколишнього середовища (зокрема, темпів забруднення води) та потреби захисту водних ресурсів у прикордонних регіонах (Словаччина-Україна). Основна мета - заохотити екологічно позитивне ставлення до навколишнього середовища майбутнього покоління (теперішніх учнів у школах) та їхніх вчителів.
Онлайн-зустріч проводилась через платформу MS Teams. На зустрічі були присутні члени керівництва дослідницьких груп усіх трьох партнерських установ - Університету Павла Йожефа Шафарика в Кошицях, біологічного факультету Ужгородського національного університету та ГО «Інститут розвитку Карпатського регіону»: Мар’яна Колесарова, Світлана Лібова, Катаріна Пезларова, Генрієта Баюсова, Івана Слепакова, Катаріна Кімакова, Владислав Мірутенко, Ярослава Гасинець, Тетяна Гребенюк, Роман Кіш, Наталія Каблак, Емілія Глюдзик, Ольга Стегура.
Онлайн-зустріч була організована з метою представлення команд партнерів, обговорення правил програми щодо реалізації проектів та встановлення загальних принципів і методів подальшої роботи над проектом. Було обговорено основні діяльності передбачені у проекті (семінари, навчальні еко-тренінги, «зелені» заходи на території Словаччини та України) та часовий план їх реалізації. Також під час зустрічі учасники домовилися про початок розробки посібників для учнів, вчителів, студентів та експертів, документу для підвищення екологічної свідомості всіх цільових груп, довідника з екологічних проблем для громадськості.
Учасники домовилися про проведення наступної робочої зустрічі в онлайн форматі.