11 лютого 2022 року у форматі онлайн відбулась конференція в рамках транскордонного проєкту CLIMADAM

Інститут розвитку Карпатського регіону у співпраці з управлінням містобудування і архітектури Закарпатської облдержадміністрації, Кошицьким самоврядним краєм та Агенцією регіонального розвитку Кошице (Словацька Республіка) впроваджує транскордонний проєкт CLIMADAM - «Стратегія адаптації до змін клімату та заходи щодо пом’якшення їх негативних наслідків для транскордонного регіону Словаччини та України».

Кліматичні зміни є важливим екологічним питанням, яке потребує уваги та нагального вирішення. Серед основних завдань реалізації проєкту CLIMADAM є підготовка Стратегії адаптації до змін клімату та реалізація заходів щодо пом’якшення їх негативних наслідків для транскордонного регіону Словаччини та України.

Одним із основних заходів проєкту є розроблення Транспортної моделі для міста Ужгород та околиць з метою впровадження ефективних елементів у громадському транспорті з використанням досвіду Кошицького краю
Своїм досвідом розроблення транспортних моделей під час конференції поділилась київська компанія «Про мобільність», яка є головним інтегратором сучасних систем транспортного планування та моделювання в населені пункти України з 2005 року .
Впровадження кращих технологій та методологій в галузі транспортного моделювання і планування включає в себе супровід у транспортних проєктах в частині обрахування ймовірних сценаріїв розвитку; впровадження інтелектуальних транспортних систем; оптимізацію та організацію руху транспорту та пішоходів, візуалізацію проєктів та інше.
Задля якісної підготовки вищезазначеної Транспортної моделі у вигляді програмного продукту, яка у подальшому слугуватиме для забезпечення потреб громад стосовно ефективного функціонування громадського транспорту до участі у конференції долучились представники місцевих територіальних громад м. Ужгород та Ужгородського району. Зокрема, Сюртівської, Холмківської, Оноківської, Дубриницько-Малоберезнянської сільських рад, Ужгородської та Перечинської міських рад, Великоберезнянської селищної ради.
У ході дискусій учасники обговорили наболілі проблеми, пов’язані з комунікацією та сполученням між населеними пунктами, існуючий попит місцевого населення на послуги з перевезень комунальним транспортом, прогнози та перспективи розвитку цієї галузі та можливості майбутньої транспортної моделі у розв’язанні цих завдань.
Без сумніву, конференція стала добрим початком для подальшої роботи партнерів в рамках грантового проєкту CLIMADAM та ефективної реалізації намічених заходів задля сприяння стратегічному розвитку прикордонних територій.