Навколишнє середовище для майбутнього через наукову освіту

Огляд проекту
Проект представляє спільну програму у сфері екології, яка має на меті висвітлити стан навколишнього середовища (швидкість забруднення води, видову мінливість організмів у воді на берегах річок) та необхідність його захисту серед мешканців міста Стражське в Словаччині та міста Ужгород в Україні. Навчання учнів за участю експертів з університетів повинно викликати інтерес майбутнього покоління до навколишнього середовища та сформувати позитивне ставлення до вирішення проблем. Місто Стражське відоме як місце з найбільшим впливом на довкілля в минулому у Словаччині. Воно розташоване на річці Лаборець, з притокою річки Уж поблизу Ужгорода, з української сторони. Порівняння поширеності чистоти води в річках по обидва боки кордону проводиться експертами університету із залученими учнями. Результати дослідження проекту будуть опубліковані шляхом презентації екологічних умов річок та їх екосистеми, учнями та студентами за участю їх батьків та громадян найближчого регіону.

Проект представляє інформаційну кампанію щодо охорони навколишнього природного середовища шляхом реалізації спільної програми у сфері екології для покращення якості життя на прикордонній території. Основна мета - заохотити екологічно позитивне ставлення до навколишнього середовища майбутнього покоління (теперішніх учнів у школах) та їхніх вчителів.

Головний партнер
Університет Павла Йожефа Шафарика в Кошицях
Партнери:
ДВНЗ «Ужгородський національний університет»
ГО «Інститут розвитку Карпатського регіону»

Тривалість проекту
24 місяці (01.08.2021-31.07.2023)

Конкретними цілями проекту є:
1) Підвищення рівня екологічної освіти та екологічної свідомості учнів, викладачів, студентів університету та громадськості шляхом створення і розповсюдження екоосвітніх матеріалів та організації екоосвітньої діяльності.
2) Поширення інформації про стан навколишнього середовища та можливості вирішення екологічних проблем у школах, університетах та серед громадськості.
3) Створення онлайн-платформи, віртуальної БІОлабораторії для обміну інформацією про екологію, транскордонної співпраці між учнями, викладачами, студентами університету та громадськістю з експертами, а також для популяризації науки.
4) Майбутня співпраця експертів буде забезпечена використанням унікального 3D -мікроскопа як інноваційного приладу для вчених -біологів. Цей мікроскоп буде придбаний Головним бенефіціаром і буде доступний для всіх партнерів та зацікавлених установ.