ПРО ПРОЕКТ:
Проект CLIMADAM фінансується (сума - 462 243 євро) Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією через гранти EHP та співфінансується з Державного бюджету Словацької Республіки у розмірі 15%.
Метою проекту є:
• краще підготувати прикордонні регіони України та Словаччини до очікуваної зміни клімату, розробивши стратегію адаптації до зміни клімату для Закарпатської області України та застосовуючи стратегію адаптації, створену для Кошицького самоврядного краю в рамках пілотних заходів.
• підвищити готовність до запровадження ефективних заходів у громадському транспорті для міста Ужгорода шляхом розробки моделі сталого транспорту, використовуючи досвід Кошицького та Пряшівського країв
• збільшити доступність інформації про кліматичні зміни, необхідність заходів щодо пом'якшення негативного впливу кліматичних змін та заходів адаптації до очікуваних кліматичних змін.
Партнери проекту:
Головний партнер: Агенція підтримки регіонального розвитку Кошице (Словацька Республіка)
Партнер 1: Управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА (Україна)
Партнер 2: Кошицький самоврядний край (Словацька Республіка)
Партнер 3: Закарпатська обласна державна адміністрація (Україна)
Партнер 4: Інститут розвитку Карпатського регіону (Україна)
Кінцеві бенефіціари:
Завдяки стратегіям органи влади на регіональному та місцевому рівнях будуть готові до наступних кроків. Стратегічне планування надасть можливість систематично та ефективніше реагувати на очікувані (але також поточні) зміни клімату. Дослідники отримуватимуть нову інформацію з-за кордону (сусідній регіон). Вони також можуть надавати аналітичні дані для майбутніх документів, а також мати можливість продовжувати та розвивати дослідження. Широка громадськість матиме можливість брати участь у стратегічному плануванні та отримувати нову інформацію, яка може допомогти їм приймати рішення на особистому рівні (деякі типи адаптації можливі «вдома») та впливати на рішення на місцевому рівні.
Результат програми: GGC_OTC3 – Поліпшення інституційної співпраці між Словаччиною та Україною.
ПРОЕКТНІ ДІЯЛЬНОСТІ:
• Стратегія адаптації та її застосування на місцевому рівні (СА для Закарпатської області та Локальна стратегія для басейну річки Ронява).
• Модель сталого транспорту для Ужгорода з використанням досвіду Кошицького краю.
• Поширення інформації про різні аспекти адаптації до зміни клімату та пом'якшення її наслідків.
ТРИВАЛІСТЬ ПРОЕКТУ
25.9.2020 – 30.4.2024
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
• Розроблені важливі стратегічні документи для Закарпатської області та Кошицького краю, що стосуються теми зміни клімату.
• Передача ноу-хау та найкращих практик у галузі адаптації до кліматичних змін та стійкої мобільності.
• Краща доступність важливої інформації для широкого загалу.